HENRY


ZNACZENIE: Akronim oznaczający osobę dobrze zarabiającą, ale jeszcze nie bogatą. W wersji spolszczonej można tę grupę nazywać Henrykami (autorska koncepcja Słowa dnia).


UŻYCIE: Określenie HENRY, czyli high earner, not rich yet zostało po raz pierwszy użyte w magazynie Fortune w 2003 roku. Określa osoby, które nie są prezesami banków, czy zarządzającymi funduszami hedgingowymi (o zarobkach liczonych w milionach), lecz profesjonalistów (lekarzy, prawników, ekonomistów), których roczne przychody kształtują się w amerykańskich realiach na poziomie sześciocyfrowych liczb.


PRZYKŁAD: Mając rosnące potrzeby postanowiła, że kandydata na męża musi poszukać wśród HENRYs (Henryków). A później żyć według modelu DINK.


ETYMOLOGIA: ang. HENRY – znaczenie jak wyżej.

Jeden komentarz na temat “HENRY”

  1. Pewien amerykański przemysłowiec Henry Ford w 1903 roku założył w Detroit słynną spółkę Ford Motor Company . Powstał pierwszy samochód produkowany seryjnie Ford model T. Dalej historia czterech kółek potoczyła się szybko. Po ulicach amerykańskich miast jeździły Fordy, Cadillacy, Chevrolety, Lincolny. Minęło 110 lat – legendarne miasto Detriot w 2013 roku ogłosiło bankructwo. Największa plajta w historii USA.
    Jak potoczą się losy grupy Henryków ? Ocenią dalsze badania analityków
    i ekonomistów. Na pocieszenie możemy im tylko powiedzieć, nie martwcie się : Nie każdy Henryk to profesjonalista i nie każdy profesjonalista
    to Henry….

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.